// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Amber
Zobacz
Naomi
Zobacz
Stella
Zobacz
Sarah
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Obserwuję ostatnio w tym kryzysowym czasie, że bardzo wiele osób niemal z dnia na dzień próbuje przenieść się ze swoją działalnością do świata online. Sytuacja jest trudna, gdyż wiele biznesów ciężko jest w ogóle w jakikolwiek sposób na biznes online przełożyć. W dodatku nie ma czasu do stracenia - pewnie potrzebujesz znaleźć się w sieci już, teraz, natychmiast. Ale nie masz własnej strony. Nie masz też czasu na naukę Wordpressa i stawianie strony od zera, a ostatnie fundusze, by ktoś Ci tę stronę postawił, właśnie zostały pożarte przez ZUS lub inne koszty. 

A gdybym Ci powiedziała, że możesz postawić własną stronę na Bloggerze (Blogspocie) i to w 1 dzień?

Profesjonalną, pięknie wyglądającą, z własną domeną i przede wszystkim funkcjonalną - taką, która oczaruje Twojego klienta od pierwszych odwiedzin? To jest możliwe! Sama tak funkcjonuję i niejednokrotnie słyszę, że ciężko uwierzyć, iż moja strona jest na Bloggerze. I właśnie dzisiaj opowiem Ci o tym rozwiązaniu, co możesz zrobić, by taką stronę postawić już, teraz, natychmiast i przestać się martwić, że nie ma Cię w sieci, a zaoszczędzony czas będziesz mogła od razu poświęcić na przenoszenie swojego biznesu do świata online, czyli skupisz się na tym, co robić powinnaś, żeby wreszcie zarabiać!

Plusy i elementy przewagi Bloggera nad Wordpressem, gdy masz mocno ograniczony czas na biznes online

1. Blogger przede wszystkim jest darmowy

Korzystasz z darmowej przestrzeni, jaką oferuje Google dla 1 konta (1 adresu e-mail). Nie martwisz się kosztami hostingu, nie musisz nawet szukać najtańszego hostingodawcy, porównywać ofert, zastanawiać się, ile u każdego zapłacisz za kolejny rok... To Cię nie dotyczy.

2. Jest bardzo intuicyjny

Swoją stronę na Bloggerze założysz dosłownie w minutę, tak jak adres e-mail na Gmailu (konto Google). Potem już tylko wystarczy uzupełnić ją w treści i zająć się jej wyglądem, ale to rozwinę przy kolejnych punktach.

3. Nie potrzebujesz inwestować w żadne kursy, aby założyć stronę w tej chwili, tu i teraz!

Nie potrzebujesz inwestować w żadne kursy, żeby w ogóle nauczyć się, jak założyć stronę na Bloggerze i jak później nią zarządzać, tak jak w przypadku Wordpressa. Oszczędzasz więc nie tylko pieniądze (min. 500zł - tyle kosztuje dobry kurs, choć oczywiście, że znajdziesz też i droższe), ale też swój czas - tygodnie, jeśli na budowanie biznesu online obok swoich codziennych obowiązków masz tylko część popołudnia. Samo przerobienie takiego kursu Wordpressa to mnóstwo pracy, a musiałabyś jeszcze mieć czas, żeby to wszystko wdrożyć i dopracować.
Nie jest też prawdą, że na Wordpressie wystarczy Ci budżet ok. 100 zł na start - byłaby to prawda, gdybyś już znała Wordpressa i wiedziała, jak się w tym środowisku odnaleźć, a gdy nie masz czasu na samodzielne poszukiwania i błądzenie, zostaje Ci tylko zakup kursu. Wówczas koszt na start wzrasta do 600 zł. A co, jeśli nie masz czasu na przerobienie kursu i stworzenia strony samemu, bo potrzebujesz jej teraz? Płacisz komuś, kto ją zrobi i jak się pewnie domyślasz - kosztuje to znacznie więcej. Mowa tu tylko o stronie - bez sklepu/platformy kursowej. Dobry kurs na własny sklep/platformę to kolejne 500 zł.

4. Działa bardzo sprawnie i dobrze się pozycjonuje

Blogger działa bardzo sprawnie i szybko od lat, a do tego całkiem dobrze się pozycjonuje w wyszukiwarce Google (to w końcu ich "dziecko"!). Dodatkowo, gdy wyposażysz swoją stronę w dobry szablon na Bloggera, który będzie wspierał Twoją stronę pod kątem SEO, możesz liczyć na naprawdę dobry start w wyszukiwarce Google. Oczywiście warto, abyś o odpowiednie słowa w swoich treściach zadbała, ale również na Wordpressie nie wystarczy, że będziesz pisać "byle co", nie wspominając już o tym, że trzeba się tam naprawdę napracować przy tych wszystkich wtyczkach, aby w ogóle zaistnieć w sieci (bo w przypadku Wordpressa o SEO musisz zadbać sama). W Bloggerze załatwiasz to wszystko w prostych ustawieniach strony, uzupełniając np. tekst opisu bloga w okienku.

5. Nie martwisz się o żadne wtyczki i aktualizacje, by nie stracić funkcjonalności strony

Cała funkcjonalność opiera się na dobrym szablonie na Bloggera (Blogspota), który stworzony dobrze, da Ci maksimum możliwości personalizacji (zmiany kolorów i czcionek) poprzez używanie prostego kreatora: Projektanta motywów Bloggera. 
Nie musisz znać się na kodowaniu, wystarczy, że sobie przeklikasz wszystkie kolory i fonty. Przykład jednego z moich motywów na Bloggera w dwóch skrajnie różnych wersjach możesz zobaczyć w tym poście.

6. Automatyczny backup strony

Czyli kopia zapasowa zawartości: podstron, postów, komentarzy. W bardzo prosty sposób możesz wejść w posiadanie kopii zapasowej :) Dzięki temu możesz w prosty sposób zabezpieczyć się na wypadek utraty danych, nie potrzeba do tego żadnej filozofii.

7. Nie musisz sama pilnować zabezpieczenia swojej strony przed atakami

Czyli pilnować, czy te konkretne wtyczki odpowiadające za bezpieczeństwo są dalej aktualne. Celowo piszę o tym w osobnym punkcie. W przypadku Wordpressa atak hakerski jest naprawdę bardzo prosty, jeśli twórca strony nieumiejętnie zadbał o bezpieczeństwo - to kolejna kwestia, o jaką trzeba zadbać samemu. W przypadku Bloggera nie musisz się o to martwić - korzystasz ze standardowych zabezpieczeń konta Google, a tu możesz nawet ustawić logowanie za pomocą autoryzacji w Twoim telefonie. :)

8. Na Bloggerze łatwo dodasz kod Google Analytics czy piksel Facebooka

Masz dostęp do edycji pełnego kodu HTML swojej strony, a z instrukcjami Facebooka czy GA bez problemu się dowiesz, w którym miejscu powinnaś je wkleić. Jeśli nie rozumiesz instrukcji Facebooka lub GA, gdzie powinnaś umieścić swój kod konkretnie na Bloggerze, zawsze możesz o to zapytać w mojej grupie na Facebooku: Brand & Blogger - piękna marka i strona na Bloggerze! To grupa wsparcia, w której dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na każde zadane pytanie - bo już tą drogę przeszłam i chętnie się z Tobą podzielę!

9. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty

Do wspomnianych 600 zł kosztów na start na Wordpressie (samej strony bez sklepu/platformy kursowej i to oczywiście tylko wtedy, jeśli masz czas, bo jeśli go nie masz - musisz zainwestować jeszcze więcej, żeby ktoś Cię w tej pracy nad stroną wyręczył) należy też liczyć się z tym, że nie wszystkie wtyczki są darmowe. Owszem, jest mnóstwo rozwiązań darmowych, ale musisz się liczyć z tym, że mogą mieć one ograniczenia i często słyszę, że koniec końców ktoś i tak był zmuszony zainwestować we wtyczkę, żeby osiągnąć zamierzony efekt.
Pozostaje też kwestia szablonu (motywu). Jeśli zależy Ci też na efekcie "WOW" od strony wizualnej strony, marzy Ci się elegancki styl, piękna strona, to ciężko będzie znaleźć taki kobiecy motyw wśród darmowych, a ceny tych najbardziej "WOW" oferowanych przez zagranicznych twórców (czy raczej: twórczynie :D) zaczynają się od 400 zł wzwyż. Ja uważam, że ten sam efekt "WOW" można też spokojnie mieć na Bloggerze i staram się to udowadniać z każdym kolejnym motywem.

https://brandandblogger.shoplo.com/kategoria/wszystkie-szablony/penelope-szablon-na-bloggera

"Minusy", czy raczej mity o stronach na Bloggerze - oto, jak je wszystkie obaliłam w moim biznesie!

W moim biznesie online, na mojej stronie na Bloggerze i w moich sklepach online na Etsy i Shoplo, obaliłam wszystkie minusy, o których tyle się słyszy od twórców stron na Wordpressie. Uważam, że w środowisku twórców stron internetowych możliwości darmowego Bloggera są mocno niedoceniane. Dowiedz się, czym nie musisz się przejmować, startując na Bloggerze (Blogspocie)!

1. Nieprofesjonalny adres strony z końcówką .blogspot.com

Na Bloggerze możesz w każdej chwili podpiąć swoją własną domenę z końcówką .pl w bardzo prosty i szybki sposób za śmieszną cenę (ok. 13 zł brutto za rok na przykładzie OVH - szczerze polecam, sama korzystam, po roku ok. 55 zł - żaden koszt i nie musisz go ponieść, jeśli ten pierwszy rok stwierdzisz, że już nie chcesz być online), polecam Ci więc to zrobić od razu - własny adres strony to +1000pkt. do profesjonalizmu. Co więcej - razem z wykupieniem domeny, podpięcie zajmie Ci mniej niż godzinę (hostingodawca najpewniej uprzedzi Cię, że przetwarzanie konfiguracji może potrwać do 24 godzin, jednak z reguły dzieje się to w ciągu kilkunastu minut). Na dole tego wpisu masz możliwość pobrania mojego mini e-booka z kompletną instrukcją, jak to zrobić krok po kroku.

2. Brak kontroli nad komentarzami

Bardzo często o tym słyszę i jest to nieprawda - możesz zdecydować o tym, kto może opublikować komentarz (anonimowy użytkownik lub zalogowany), do tego możesz włączyć i wyłączyć moderację komentarzy w każdym momencie - Ty decydujesz, kto komentuje i czy jego komentarz się pojawi na stronie. :)

3. Strona na Bloggerze (blog na Blogspocie) nie wygląda profesjonalnie

Tego to zdecydowanie nie jestem w stanie wybaczyć nikomu, kto tak twierdzi! Nie usłyszałam nigdy ani razu, by moja strona nie wyglądała profesjonalnie. Mało tego - o moich szablonach z serii Blogger piękny niczym Wordpress słyszę wyłącznie takie opinie, że wyglądają profesjonalnie jak strony na Wordpressie. Oceń sama: czy Twoim zdaniem taka strona nie wygląda profesjonalnie?

4. Domyślne motywy Bloggera są brzydkie, część z nich ma ograniczone możliwości edycji, a motywy płatne są jeszcze bardziej ograniczone

A kto powiedział, że musisz mieć domyślny motyw? Poza tym - na Wordpressie też nie skorzystasz z domyślnego, a i ciężko będzie Ci znaleźć naprawdę piękny wśród tych darmowych, jeśli jesteś osobą wymagającą i podobają Ci się eleganckie, piękne, kobiece strony. Jeśli chcesz mieć stronę w takim stylu, to i na Wordpressie zapewne kupisz jakiś motyw i będzie on droższy, niż na Bloggera. 

Jeżeli chodzi o możliwości edycji - to zależy wyłącznie od autora szablonu i dotyczy to obu środowisk - i Bloggera, i Wordpressa. Dla przykładu: ja mam zawsze jeden cel - aby nie było w szablonie żadnego elementu, którego kolorów, czcionek, wielkości tekstu nie mogłabyś zmienić, a Projektant motywów Bloggera (wspomniany kreator, dzięki któremu możesz personalizować motyw bez kodowania) w każdym z moich szablonów jest nieporównywalnie bardziej rozbudowany nie tylko od motywów darmowych, ale też od tych płatnych dostępnych na rynku. W szablonach płatnych na Wordpressa również zależy to tylko od autora - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zakupiony motyw także nie pozwoli Ci dokonać wszystkich zmian i bez znajomości kodowania utkniesz w miejscu.

5. Blogger jest mocno ograniczony pod względem ilości dodatków (gadżetów), w Wordpressie mamy nieograniczone możliwości

To kolejny mit, bo Blogger ma naprawdę mnóstwo gadżetów. Pytanie tylko: czy rzeczywiście ich wszystkich potrzebujesz? Warto się nad tym zastanowić - w mojej ocenie połowa z nich jest kompletnie niepotrzebna do funkcjonowania profesjonalnej strony. Pomyśl też o tym z drugiej strony - chcesz działać "już, teraz, natychmiast", chcesz mieć swoje miejsce, stronę, "wizytówkę", swoją ofertę w sieci od zaraz. Czy nadmiar możliwości na Wordpressie nie przytłoczy Cię i nie sprawi, że nie będziesz wiedzieć, w co najpierw ręce włożyć? Zastanów się dobrze, co jest Ci teraz najbardziej potrzebne. Jeśli chcesz działać "już, teraz, natychmiast" - wybór wydaje się być oczywisty. :)

6. Blog na Bloggerze nie jest Twoją własnością i możesz go stracić

Ewentualność utraty strony na Wordpressie jest tak samo prawdopodobna. Ponadto istnieje sporo możliwości, jak się przed tym zabezpieczyć i na Bloggerze są one łatwiejsze. Wspominałam wcześniej o backupie na Bloggerze, więc nie utracisz treści. Jeśli blog był znany pod Twoją własną domeną (adresem z końcówką .pl), to problem masz z głowy - treści masz, domenę masz, Ty decydujesz, czy umieścisz to ponownie na Bloggerze, czy Wordpressie, czy gdziekolwiek chcesz, a Twoi czytelnicy/odbiorcy/klienci wcale nie zdążą nawet o Tobie zapomnieć.

7. Brak możliwości założenia sklepu/platformy kursowej/etc.

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: czy naprawdę to, że poświęcisz ten czas na budowanie własnego sklepu czy własnej platformy kursowej od zera, jest Ci tak naprawdę do czegoś teraz potrzebne? Poza Twoją własną satysfakcją oczywiście, że to zrobiłaś, która teraz sama w sobie może nie być najważniejszym Twoim celem 😅 Jest wiele bardzo dobrych, już gotowych rozwiązań, dzięki któremu zamiast "budować fundamenty" (własny sklep, własna platforma) możesz założyć sklep czy swoją platformę kursową od zaraz! A zaoszczędzony czas możesz wykorzystać, by już tworzyć to, co najważniejsze: kurs czy produkty, które w biznesie online chcesz sprzedawać!
Pamiętaj! Żeby zacząć sprzedawać, musisz mieć CO sprzedawać. I to jest priorytetem w biznesie online. Ważne jest więc, żeby jak najszybciej wystartować z prototypem/wersją beta, przetestować pomysł, już sprawdzić na jakiejś grupie osób, jaki jest odbiór tego, co tworzysz, by następnie ten produkt udoskonalać! Właśnie dlatego warto na start skorzystać z gotowych rozwiązań, zamiast tracić czas na budowanie własnej platformy czy sklepu. Za zbudowaną samodzielnie, pustą platformę nikt Ci nie zapłaci, za wersję beta produktu - już tak!

https://brandandblogger.shoplo.com/kategoria/wszystkie-szablony/evelyn-szablon-na-bloggera

Strona na Bloggerze i sklep lub platforma kursowa - możliwości i gotowe rozwiązania

Stronę na Bloggerze połączysz z zewnętrznym sklepem internetowym / platformą kursową, po prostu do sklepu/platformy linkując w odpowiednich miejscach: w menu (zakładka "SKLEP" lub "PANEL KURSANTA"), w gadżetach w kolumnie bocznej, w postach (umieszczając banner i linkując go), itd. Słowem - bułka z masłem. Wystarczy tylko, że ten sklep lub platformę utworzysz. Poniżej podaję tylko niektóre z wielu możliwości gotowych rozwiązań, z jakich możesz skorzystać już dziś u siebie!

Jeśli Twoim celem są kursy online, możesz skorzystać z platform:
Sama skorzystałam już z wielu kursów na Udemy, również od polskich twórców i miło wspominam czas nauki! Aplikacja mobilna jest bardzo przyjemna, można się edukować w dowolnym miejscu i czasie i jako kursantka miałam bardzo pozytywne wrażenie. Polecam!

▶ Jeśli Twoim celem są produkty innego rodzaju, np. e-booki, inne produkty cyfrowe, a nawet produkty fizyczne (jeśli po prostu potrzebujesz strony na Bloggerze dla swojej marki oraz dodatkowego sklepu internetowego, aby prowadzić sprzedaż), polecam Ci następujące platformy, w których łatwo stworzyć swój własny sklep internetowy:
 • Shoplo,
 • Shopify,
 • Shoper,
 • Etsy (najlepsze, jeśli celujesz w klientów zagranicznych - polscy klienci nie lubią tam kupować).
Ja zaczęłam od Etsy, bo nie byłam nigdzie zbyt znana i chciałam zacząć sprzedawać gdzieś, gdzie jest już jakaś baza, społeczność klientów. Skorzystałam więc w popularności ich platformy na start, by jak najszybciej zacząć już sprzedawać i udoskonalać produkty.

Ponieważ Etsy nie jest lubiane w Polsce (brak różnych metod płatności - tylko PayPal i karta) oraz zawyża ceny produktów cyfrowych (jest zagraniczne, więc dolicza klientom z Polski podatek VAT, którego kupując ode mnie w Polsce nie musieliby normalnie płacić, bo nie zachodzi import usług), zdecydowałam się również na własny sklep na Shoplo. Dlaczego akurat Shoplo? Jest najkorzystniejsze cenowo, mają już wyrobioną "markę" na rynku tych platform i mam poczucie, że po roku nie zawołają ode mnie milionów monet za dalsze prowadzenie sklepu. Najważniejsze jest jednak to, że poza niską ceną abonamentu miesięcznego Shoplo jest bardzo proste w obsłudze - intuicyjne niczym Blogger! Wszystko opiera się na prostym kreatorze, dzięki któremu szybko powołasz swój sklep do życia, a dostępne szablony darmowe są naprawdę estetyczne i fajne. 

▶ A jeśli nie chcesz sprzedawać ani kursów, ani własnych produktów, tylko oferować konsultacje - to również Blogger Ci się przyda! Do umawiania konsultacji możesz wykorzystać Calendly, a stronę na Bloggerze potraktuj jako swoją wizytówkę, gdzie dasz treści, dzięki którym ludzie Cię zapamiętają, a pod nimi link (przycisk), który ich przekieruje do umówienia konsultacji!

Ile kosztuje mnie mój biznes online ze stroną na Bloggerze? Porównanie z Wordpressem

Podliczę tutaj koszty wyłącznie bezpośrednio związane z tym, że prowadzę swój biznes w sieci na Bloggerze, tj. strona, sklep, etc. Nie będę uwzględniać podatków, newslettera, innych rzeczy, które w przypadku biznesu ze stroną na Wordpressie również trzeba ponieść.
 • zero kursów potrzebnych na start - na Bloggerze nie potrzebujesz żadnej szczególnej wiedzy,
 • założenie strony: 0 zł,
 • domena: ok. 13 zł brutto za 1 rok, potem 55 zł/rok,
 • hosting: 0 zł (jest niepotrzebny),
 • sklep na Shoplo: 0 zł za samo założenie, ok. 60 zł/mies. (do 20 produktów, jeśli "urośniesz" to za ok. 121zł/mies. nie masz limitu produktów), płatne od uruchomienia sprzedaży,
 • sklep na Etsy: 0 zł za prowadzenie, 0,18 euro € za wystawienie produktu, prowizję płacę tylko, gdy coś sprzedam (dokładną wysokość prowizji sprawdzic w ich tabeli opłat, ale jest znośna),
 • szablon: 0 zł, bo tworzę je sama, ale mój najdroższy motyw premium to koszt 225 zł, w dodatku otrzymujesz pełne wsparcie w grupie na Facebooku, jeśli utkniesz (choć w ocenie osób totalnie nieznających się na kodowaniu moje instrukcje instalacji motywu są bardzo przejrzyste i bezproblemowe).
Dla porównania koszty na Wordpressie, jeśli chciałabyś stworzyć swoją stronę i sklep/platformę kursową:
 • założenie strony: 0 zł, jeśli zdecydujesz, że zakładasz sama,
 • prowizje od sprzedaży: 0 zł,
 • kurs tworzenia stron na Wordpressie: ok. 500 zł,
 • kurs tworzenia własnego sklepu / platformy kursowej na Wordpressie: ok. 500 zł,
 • domena i hosting: do 100zł za 1 rok, potem ok. 200zł/rok,
 • szablon: 400 zł i więcej, w zależności od możliwości motywu, czyli tego, co autor "w środku" przygotował,
 • czas - nawet z kursami krok po kroku są to tygodnie pracy, jeśli nie możesz się skupić wyłącznie na tym jednym zadaniu od rana do wieczora, a np. masz tylko wolne popołudnia.
Jasne, przy Wordpressie nie będziesz potem płacić prowizji, masz coś swojego. Ale nie zarabiasz. Dopóki nie masz strony = nie ma Cię, klienci Cie nie zobaczą. Dopóki nie masz sklepu = oficjalnie nie sprzedajesz. A przy tym jeszcze musisz mieć budżet na start, który rzadko kiedy zamyka się w kwocie mniejszej niż 2000 zł, jeśli nie masz czasu ani wiedzy.
W przypadku strony mojego biznesu na Bloggerze, wszystkie prowizje i koszty, jakie poniosłam na start i ponoszę nadal, nie były praktycznie żadną inwestycją, a już niemal od roku sprzedaję swoje szablony na Bloggera w sieci. Dzięki gotowym rozwiązaniom od razu przeszłam do tego, co było dla mnie najistotniejsze i pozwalało mi osiągnąć przychód. Nie traciłam czasu na naukę rzeczy, które nie były mi do życia potrzebne. Zrobiłam to, co mogłam zrobić najszybciej, aby zacząć już, teraz, natychmiast!

Piękna, profesjonalna strona na Bloggerze - jak ją stworzyć w 1 dzień?

Oczywiście, jak już ją założysz, no to jeszcze musisz ją uzupełnić, bo przecież jeśli nie było Cię w sieci wcześniej, to musisz też napisać na niej swoje teksty w podstawowych podstronach, żeby coś już na niej było i żeby ten potencjalny klient miał na czym się zatrzymać. Natomiast samo założenie strony na Bloggerze to bułka z masłem i nie powinno zająć więcej niż dzień, nawet z instalacją motywu.

Wystarczy, że wykonasz 3 proste kroki:

1. Załóż stronę ze swoim adresem

To może być nazwa Twojej marki lub Twoje imię i nazwisko. Przykład: ja założyłam stronę brandandblogger.blogspot.com. W tym poście znajdziesz instrukcję, jak to sprawnie zrobić.

2. Kup własną domenę i podepnij ją do strony

Przykład: ja zakupiłam domenę brandandblogger.pl, dzięki czemu pozbyłam się z adresu "blogspot.com". W temacie domeny polecam ją zakupić na OVH.pl i nie, to nie jest link afiliacyjny :) Po prostu od lat korzystam z ich usług, support nigdy mnie nie zawiódł, opłaty również. Po zakupie domeny musisz ją jeszcze podpiąć. Poniżej możesz odebrać mój mini e-book, dzięki któremu zrobisz to w mniej niż godzinę.

3. Wybierz i zainstaluj motyw, który Cię usatysfakcjonuje!

Na wielu zagranicznych stronach, w tym i na Etsy, znajdziesz sporo motywów do wyboru. Jeśli nie czujesz się na siłach z instalowaniem motywu wg instrukcji po angielsku, zapraszam Cię do przejrzenia moich motywów na Bloggera premium. Otrzymasz instrukcję w języku polskim, mnóstwo wskazówek i moje wsparcie na grupie Brand & Blogger - piękna marka i strona na Bloggerze!

6 komentarzy:

 1. Super kompleksowy artykuł. Akurat mam już stronę na wp, ale to, co piszesz bardzo mnie zachęca, żeby spróbować bloggera ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo mnie to cieszy, bo włożyłam w ten artykuł sporo serca i czasu, żeby zrobić porządny research ❤

   Usuń
 2. Świetny wpis! Ja ciągle zastanawiałam się nad swoją własną domeną, ale szkoda mi było na to pieniędzy, a tutaj? Wyskoczyłaś z tak świetną propozycją, że aż chyba się skuszę. :)
  Bardzo przydatny wpis, dziękuję. ❤

  Zachęcam do zajrzenia na mój blog. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry, czy dopiero po zakupie domeny:
  można ustawić swoją Favikonę,
  można pozbyć się stopki z "Motyw Rewelacja. Obsługiwane przez usługę Blogger."?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! :)
   Domena to tylko twój adres www (bez blogspot.com) :)
   Ustawienie favicony to już jest kwestia motywu - motyw nie wpływa na domenę, a domena nie wpływa na motyw, jedno i drugie można zrobić w każdej chwili.
   Odnośnie stopki w motywie Rewelacja - ja w ogóle nie polecam tego motywu. Dzisiaj większość użytkowników stron i blogów przegląda je na urządzeniach mobilnych, a to przestarzały motyw jeszcze sprzed ery tych urządzeń, kompletnie niedostosowany.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Super wpis, od lat prowadzę swoją stronę firmową i blog na blogerze, i zgadzam się z każdym słowem, szczegółnie mit o tym że terści na blogerze nie są nasze, a na wordpresie tak. Kilka razy próbowalem przeskoczyć na wordpressa, ale wzrost kosztów utrzymania serwerówszybko mnie zniechęciłi i wróciłem na blogera. Przy wordpresie wystarczy nie opłacić utrzymania serwera i nasza własność już nie istenije:)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń