// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Amber
Zobacz
Naomi
Zobacz
Stella
Zobacz
Sarah
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Nie posiadasz w swoim obecnym szablonie żadnych gadżetów z animacją (jak np. slider), które pozwoliłyby Ci zainteresować oko osób zaglądających do Ciebie po raz pierwszy? Chciałabyś jakoś zwrócić ich uwagę na konkretny post, treść, produkt, ale nie za bardzo wiesz, jak? W dzisiejszym poście przedstawię Ci prostą instrukcję na rozwiązanie tego problemu - prosty gif :)

Jak stworzyć animowany banner? Instrukcja krok po kroku

1. Przygotuj min. 2 grafiki różniące się czymś. To może być kolor, może też być napis lub jakiś element. Ja przygotowałam 2 zestawy (do dwóch gifów) po 3 obrazki (ile ich będzie - zależy od Ciebie i efektu, jaki chcesz uzyskać). W zestawie pierwszym zmienia się tło, w zestawie 2 natomiast zmienne jest to, co wyświetla tablet.


2. Przejdź do strony Giphy. Utwórz konto - dzięki temu zawsze będziesz mieć dostęp do swoich gifów. Po zarejestrowaniu się, zaloguj się i kliknij niebieski przycisk CREATE. Ukaże Ci się strona jak poniżej. Wybierz Choose photo or gif.


3. Wybierz z folderu przygotowane grafiki do gifa i załaduj je. Następnie określ czas, jak szybko grafiki mają się zmieniać (ja wybrałam sekundę) i przejdź dalej, klikając Continue to Decorate


4. Ukaże Ci się kolejna strona, gdzie możesz dodać tekst. Niektóre z efektów tekstu, jakie tam znajdziesz, nie są złe, ale jeśli zależy Ci na subtelnej animacji, możesz ten krok pominąć. Idź dalej, wybierając Continue to Upload (przycisk wygląda tak samo, jak Continue to Decorate na screenie wyżej).

5. Wybierz opcję, żeby gif był dostępny publicznie (Public > ON), następnie kliknij Upload to GIPHY. Strona przeniesie Cię do Twojego nowo utworzonego gifa.


6. Kliknij Copy link po prawej stronie wyświetlanego gifa, a następnie skopiuj link opisany jako GIF Link. To bezpośredni link do Twojego gifa. Możesz go użyć, wstawiając gif np. do posta na Bloggerze (przy wstawianiu, po kliknięciu Wstaw obraz wybierz ostatnią opcję Z adresu URL i wklej skopiowany link).


Poniżej wstawiam moje bannery, jakie stworzyłam za pomocą Giphy. Uważam, że efekt jest super, zważywszy na fakt, że korzystanie z tej strony do tworzenia swoich bannerów jest zupełnie darmowe. 

Jak Ci się podoba ten prosty sposób na ciekawe bannery?

Mam nadzieję, że dzięki tej instrukcji nie tylko dodasz trochę życia swojej stronie (w końcu nic tak nie przykuwa na niej uwagi ludzkiego oka, niż ruch!), ale też zaczerpniesz trochę inspiracji. Pamiętaj, że im więcej (ale subtelnych!) rzeczy dzieje się na Twojej stronie, tym większa szansa, że nowi odwiedzający przeczytają chociaż nagłówek, zanim pójdą dalej :) Bannery to fajny sposób, by dodać stronie trochę życia. Korzystaj z tej formy mądrze! Trzymam za Ciebie kciuki!
Jeśli chciałabyś tu przeczytać jakiś konkretny wpis na interesujący Cię temat - zostaw pomysł w komentarzu, postaram się taki wpis przygotować :) Pytania również mile widziane - na wszystkie postaram się odpowiedzieć.

Brak komentarzy