// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Amber
Zobacz
Naomi
Zobacz
Stella
Zobacz
Sarah
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Blogger to moim zdaniem platforma wciąż niedoceniana przez wiele osób. Sporo się mówi dziś o tym, że jak zaczynać to tylko z Wordpressem, że Blogger jest ograniczony... Tym czasem bloga na Bloggerze możesz utworzyć w kilka minut i po wgraniu szablonu masz gotową stronę w tym samym dniu! Nie potrzebujesz spędzać godzin nad tutorialami z Wordpressa, kupować szkoleń za niemałe pieniądze czy korzystać z indywidualnej (i sporo kosztującej) pomocy specjalistów, by zacząć z własną stroną czy blogiem już dziś! W dzisiejszym poście

Dla kogo Blogger jest idealny?

Przede wszystkim, jeśli nie zamierzasz stawiać sklepu internetowego od zera i nie potrzebujesz ogromnego hostingu na wszystkie swoje pliki - już wtedy powinnaś pomyśleć o Bloggerze! Serio. Masa osób świadczących w internecie usługi (dietetyczne, doradcze, inne) działa na Bloggerze, bo ta platforma jest prosta w obsłudze i można na niej działać od zaraz, a z odpowiednim szablonem blog przestaje przypominać bloga na Bloggerze, za to zamienia się w profesjonalnie wyglądającą stronę internetową :) 

Rozważ Bloggera również wtedy, gdy chcesz prowadzić bloga kosmetycznego, modowego, lifestyle'owego, podróżniczego lub parentingowego i nastawiasz się na płatne współprace (barterowe i nie tylko) z różnymi markami. Przecież jeszcze nie wiesz, kiedy w ogóle uda Ci się jakieś sensowne współprace nawiązać - tym bardziej warto nie topić pieniędzy w nowo tworzonej stronie, która z powodzeniem może nie przypominać Bloggera, wystarczy odpowiedni motyw :)

Zdecydowanie powinnaś wybrać Bloggera bez zastanowienia, jeśli nie liczysz w ogóle na jakiekolwiek zarobki i korzyści płynące ze swojej strony, a rozważasz założenie bloga głównie dla siebie - bo lubisz pisać. W tym przypadku w ogóle nie widzę sensu współpracy ze specjalistami od Wordpressa, chyba, że naprawdę nie masz co zrobić z grubo ponad tysiącem złotych :D Dla celów hobbystycznego blogowania możesz śmiało kupić sobie szablon (motyw) na Bloggera, ale większe inwestycje nie będą miały raczej racji bytu.

Jak założyć bloga na Bloggerze? Instrukcja krok po kroku

Zacznij od utworzenia konta Google - jeśli je masz, zaloguj się i przejdź od razu do punktu 1. instrukcji poniżej

Jeśli nie masz jeszcze konta Google, nie korzystałaś wcześniej z Gmaila, to aby założyć bloga na Bloggerze musimy je utworzyć. Odwiedź tę stronę, kliknij przycisk Utwórz konto. Następnie wypełniaj po kolei formularze swoimi danymi, zaakceptuj wymagane zgody i regulaminy i przechodź dalej kolejne etapy rejestracji do momentu, aż ujrzysz w przeglądarce swoją nowo utworzoną skrzynkę e-mail na Gmailu :) To będzie znak, że konto utworzyłaś pomyślnie.

Zakładanie bloga na Bloggerze - instrukcja krok po kroku

1. Odwiedź stronę Bloggera. Następnie kliknij przycisk Utwórz bloga i wybierz z listy swoje konto (adres e-mail). Jeśli formularz poprosi o hasło - wpisz je.

2. Ukaże Ci się strona, w której musisz uzupełnić nazwę swojego profilu Bloggera, aby przejść dalej. Ta nazwa będzie Twoim nickiem - tak będzie wyglądać Twoja nazwa w dodawanych komentarzach, itd. Wybierz, jak będziesz się podpisywać i kliknij przycisk Przejdź do Bloggera.


3. Profil utworzony, przekierowało Cię dalej. Teraz kliknij przycisk Utwórz nowy blog.


4. W okienku (jak na obrazku poniżej) wpisz tytuł swojego bloga (to będzie nazwa strony wyświetlana na pasku w przeglądarce) oraz adres (bez .blogspot.com - to system podpowie Ci automatycznie). Wybierz jakikolwiek szablon z listy (możesz go zmienić w dowolnym momencie na jakikolwiek tylko zapragniesz) i kliknij Utwórz bloga.

Założyłaś bloga na Bloggerze i... co dalej?

Zapewne nie jesteś zachwycona wyborem szablonów domyślnych Bloggera - nie jest ich wiele, a ich wygląd do najpiękniejszych nie należy. Możesz jednak poszukać szablonu w sieci - do wyboru masz mnóstwo motywów zarówno darmowych, jak i płatnych. Decyzja należy do Ciebie. Instrukcję instalacji motywu na Bloggera (Blogspota) powinnaś otrzymać od autora wraz z samym motywem. Jeśli tak nie jest - twórca się nie postarał :)

Możesz też wybrać jeden z moich szablonów darmowych lub zdecydować się na zakup płatnego motywu PREMIUM - te są dużo bardziej kompleksowym rozwiązaniem :)

Jeśli chciałabyś tu przeczytać jakiś konkretny wpis na interesujący Cię temat - zostaw pomysł w komentarzu, postaram się taki wpis przygotować :) Pytania również mile widziane - na wszystkie postaram się odpowiedzieć.

Brak komentarzy