// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Amber
Zobacz
Naomi
Zobacz
Stella
Zobacz
Sarah
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Pojawił się kolejny darmowy szablon na Bloggera (Blogspota) do pobrania - Sophie! Chciałabyś odświeżyć wygląd swojego bloga? Marzysz o remoncie na swojej stronie, ale nie znalazłaś nic interesującego? Jeśli tak, to Sophie jest dość ciekawą i oryginalną propozycją, która pozwoli Ci szybko i bezproblemowo odświeżyć swoje miejsce w sieci, a do tego dostarczy nowych możliwości :) Zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z tym motywem!

Darmowy szablon na Bloggera Sophie - najważniejsze funkcje

Tradycyjnie, jak we wszystkich moich motywach, w Sophie wszystkie kolory wraz z czcionkami, każdego elementu z osobna, możesz zmienić w Projektancie szablonu Bloggera (tak, jak w standardowym szablonie Bloggera: Motyw > Dostosuj > Zaawansowane). Domyślne kolory szablonu to szarości i pudrowy róż, ale bez problemu zmienisz tą kolorystykę całkowicie bez znajomości kodowania, używając tylko i wyłącznie Projektanta :) 

Tak jak pozostałe moje szablony, Sophie jest w pełni responsywny - wyświetla się na wszystkich urządzeniach mobilnych poprawnie i jest czytelny. Posty wyświetlają się w postaci kafelek, z pierwszym obrazem w poście jako jego okładką. Nowością jest wyróżniony pierwszy (najnowszy) post. Tak jak w Victorii, cała "kafelka" powstaje automatycznie (łącznie ze skracaniem posta) - nie musisz dodawać przycisku "Czytaj więcej" ręcznie. Na stronie posta obowiązkowe w moim wykonaniu dodatki: ciekawy pager "starszy post / nowszy post", wyróżnione pola etykiet i przycisków udostępniania, ładny wygląd dla cytatów (każdy dodany przez Ciebie cytat będzie tak wyglądał) oraz komentarzy (estetyczne przyciski).

Gadżety możesz dodawać do kolumny bocznej oraz do 3 kolumn w stopce. Podobnie jak w Victorii, szablon daje możliwość umieszczenia dużej chmury (kilkadziesiąt i więcej) Etykiet na stronie głównej - szczegóły znajdziesz w instrukcji instalacji ;)

Darmowy motyw na Bloggera Sophie - co zawiera?

✔ Wyróżniony najnowszy post
✔ Gadżet Strony (menu)
✔ Gadżet Obserwuj przez e-mail
✔ Gadżet Popularne posty
✔ Gadżet Polecany post
✔ Ikony udostępniania pod postami
✔ Ładny wygląd stopki posta (po otwarciu)
✔ Ładny wygląd komentarzy (z przyciskami)
✔ Niestandardowe okienko cookies (informacja o ciasteczkach)
✔ Gadżet Wyszukiwarka
✔ Gadżet Etykiety
✔ Gadżet Instagrama
✔ Gadżet z logo i social ikonami (w stopce)
✔ Archiwum w formie listy
✔ Automatyczne zwijanie postów
✔ Automatyczne okładki postów
✔ Pełna funkcjonalność i responsywność - prezentuje się pięknie na wszystkich przeglądarkach i urządzeniach mobilnych!
✔ Rozbudowany Projektant motywów Bloggera - możesz zmienić wszystkie kolory i czcionki bez znajomości HTML!

Co możesz zmienić w darmowym szablonie Sophie za pomocą Projektanta?

Jak zawsze w moich motywach, Projektant motywów Bloggera w szablonie Sophie został zaprojektowany tak, aby nie istniał żaden element, którego czcionki/kolorów nie możesz dostosować. W poście z Sophie PREMIUM zamieściłam przykład zmiany kolorów na fiolet - wszystko zmienione zostało bez znajomości kodowania, używając tylko Projektanta! Podobnie w wersji darmowej Sophie, w Projektancie możesz zmienić:
◆ wszystkie kolory: buttonów, tekstu, linków, teł i obramowań różnych elementów,
◆ rodzaje i rozmiary czcionek, ich styl (pogrubienie/kursywa).

Ponadto, w darmowym szablonie Sophie możesz:
◆ dodawać lub usuwać gadżety w dwóch przestrzeniach - w kolumnie bocznej i 3 kolumnach w stopce,
◆ dodać swoje własne logo (obraz w nagłówku) lub zbudować nagłówek z użyciem tytułu i podtytułu w gadżecie Nagłówek,
◆ zmienić liczbę postów wyświetlanych w gadżecie Instagrama.

Szablon na Bloggera Sophie - wymagania techniczne

Obrazy wstawiaj do posta w oryginalnym rozmiarze! Zobacz w instrukcji szablonu, jak to zrobić.
Minimalna szerokość obrazów w postach to 890px.
➤ Wysokość nie ma znaczenia - możesz wstawiać obrazy zarówno pionowe, jak i poziome.
➤ Obrazy szersze niż 890px zostaną automatycznie zeskalowane (nie musisz ręcznie zmieniać ich rozmiaru przed załadowaniem).
➤ Wymagane przynajmniej 1 zdjęcie na post.
➤ Minimalna liczba znaków w poście: 350.

Instalacja

Do szablonu dołączam pełną dokumentację - instrukcję instalacji krok po kroku, wraz z poradami, wskazówkami, więc bez problemu go zainstalujesz u siebie i dostosujesz :) A wszystko to po polsku - jeśli do tej pory męczyłaś się z instalacją zagranicznych motywów i ich instrukcjami napisanymi "niby po angielsku", niezrozumiałymi dla Ciebie, to instalacja tego motywu będzie dla Ciebie przyjemnością!

A jeśli to dla Ciebie za mało...

... to mam dla Ciebie wersję PREMIUM szablonu Sophie, wraz z którą otrzymujesz dodatkowe gadżety: slider postów, rozwijane menu (z piękną wersją mobilną), podobne posty (wyświetlane zaraz pod treścią posta), lepszy gadżet Instagrama, a do tego liczne animacje, efekty i poprawki pod kątem SEO. Możesz też sprawdzić pozostałe szablony premium, które dla Ciebie przygotowałam.

Licencja

Darmowy szablon Sophie otrzymujesz na licencji niewyłącznej, w ramach której możesz go wykorzystać na dowolnej ilości swoich blogów (zarówno do użytku personalnego, jak i komercyjnego). Możesz modyfikować szablon na własny użytek (z wyjątkiem usuwania informacji o autorze szablonu).

Zabronione jest:
◆ modyfikowanie, kopiowanie całego szablonu lub części jego kodu w celu stworzenia nowego szablonu i udostępniania go osobom trzecim zarówno bezpłatnie, jak i jako produkt płatny,
usuwanie informacji o autorze ze stopki szablonu i sugerowanie, że jest się jego autorem - szablon jest zabezpieczony, jeśli usuniesz informację o autorze ze stopki Twoja strona przestanie działać, chyba że zainstalujesz szablon z oryginalną wersją stopki ponownie - proszę, szanuj moje prawa jako autora,
udostępnianie szablonu osobom trzecim i umieszczanie go na innych stronach, chmurach itp. z możliwością pobrania go.

Wsparcie techniczne

◆ Darmowe szablony nie obejmują mojego, indywidualnego wsparcia technicznego. Szablon instalujesz samodzielnie w oparciu o instrukcję do niego dołączoną - nie oferuję instalacji.
◆ Jeśli masz pytania techniczne odnośnie instalacji tego szablonu, nie wysyłaj ich mailem. Zostaw je proszę w komentarzu pod postem z szablonem lub dołącz do grupy na Facebooku - tam zawsze będę odpowiadać indywidualnie i zdecydowanie najszybciej! Dzięki temu moje odpowiedzi będą służyć też innym :)

No i najważniejsze...

Ucieszę się ogromnie, jeśli dasz mi znać, czy szablon Ci się podoba i pochwalisz się, jak wygląda u Ciebie na blogu! Możesz mnie też oznaczyć na Instagramie - wszystkie formy mile widziane ❤

https://www.facebook.com/groups/1164212707082296/

10 komentarzy:

 1. Ten szablon jest piękny! Zastosowałam u siebie i niestety pod każdym postem pokazują się dwa okienka czytaj więcej' pod sobą. Da się jakoś usunąć jedno? Jedno okienko w zupełności wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zapraszam serdecznie na moją grupę na Facebooku (na końcu tego posta wystarczy kliknąć w ostatni banner) - tam podałam proste rozwiązanie tego problemu + ciągle pojawiają się kolejne rzeczy 😊

   Usuń
 2. Pobrałam ten szablon na bloga fotograficznego. W postach dodaję tylko zdjęcia, mam problem z tym ze pod miniaturkami zdjęć w postach pojawia się taki napis: "createOnlySummary("summary8002192439887882632...". Nie wiem jak to zmienić. Mogę prosić o pomoc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z wymaganiami technicznymi szablonu: "Minimalna liczba znaków w poście: 350." Stąd ten napis - ponieważ nie ma wymaganej liczby znaków, skrypt nie może utworzyć skróconej treści posta w okładce.

   Jeżeli tekst nigdy nie będzie dodawany, można usunąć to na stałe. Motyw > Dostosuj > Zaawansowane > Dodaj arkusz CSS, następnie trzeba wkleić kod:

   #post-summary {
   display: none;
   }

   Zapisać zmiany i gotowe :)

   Usuń
 3. Nie jestem w stanie wyśrodkować tekstu w gadżetach paska bocznego. Tytuły udało mi się za pomocą kodu CSS, ale na tekście to nie działa :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na którym blogu? Masz motyw Sophie? Daj znać i coś wymyślimy :)

   Usuń
  2. Miałam go przez chwilę na blogu lifestyleewedlugblondynki.blogspot, jednak nie podobało mi się, że nie jest to wyśrodkowane i wróciłam do starego motywu.

   Usuń
  3. OK :) To jak się pojawi na blogu to daj znać - dopasujemy :) Polecam też grupę, a najlepiej pisać na maila - tam odpisuję dużo szybciej, niż w komentarzach.
   Pozdrawiam!
   Julia

   Usuń
 4. Mam malutki problem, załadowałam ten szablon, wszystko działało jak należy, ustawiałam wszystko po kolei i nagle ( pomimo ustawienia 5 wpisów na stronie) raz wyświetlają mi się 4, innym razem 3, później znowu 5. Od czego to zależy? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam, że przyczyną jest waga konkretnych postów na stronie głównej - jest określony limit treści do załadowania "na raz", jeśli na kolejnej stronie masz cięższe posty, to mogą nie przejść wszystkie. Pomaga wstawianie tych przycisków "Czytaj więcej" do postów - jeśli pojawią Ci się dwa, daj znać, usuniemy jeden :)
   PS. Zapraszam na grupę na Facebooku - tam odpowiadam szybciej niż w komentarzach :)

   Usuń