// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Wersję darmową szablonu na Bloggera Sophie przedstawiałam w poprzednim poście, najwyższa pora pokazać Ci, co oferuje wersja premium! Standardowo zadbałam o to, żeby niczego mu nie zabrakło, dlatego szablon sprawdzi się idealnie osobom wymagającym! Być może będzie to szablon idealny dla Ciebie? Jeśli myślisz o zmianie to zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z nim!

Szablon na Bloggera (Blogspota) Sophie PREMIUM - czym się różni od wersji darmowej?

Wersja premium zawiera wszystko to, co wersja darmowa Sophie, a do tego sporo dodatkowych opcji, które postaram się opisać możliwie jak najkrócej :)

1. Dodatkowe gadżety

Sophie PREMIUM to przede wszystkim sporo dodatkowych gadżetów: slider postów oparty na etykiecie (możesz sama zdecydować, z której konkretnie kategorii ma on wyświetlać posty) - nowością jest jego ciekawa animacja po najechaniu, gadżet "Podobne posty" (oparty również na etykietach) - umieszczony zaraz pod treścią posta, poleca Twoim czytelnikom wpisy o podobnej tematyce. Do tego: niestandardowe okienko wyszukiwania pop-up (wystarczy kliknąć lupkę w pasku górnym z social ikonkami), menu w formie rozwijanej listy (z animacją po najechaniu), gadżet "O mnie" z social ikonkami i możliwością dodania swojego zdjęcia oraz ulepszony gadżet Instagrama, który przenosi się bezpośrednio do Twojego IG, bez przekierowań, jak to ma miejsce w przypadku darmowego gadżetu Instagrama np. od Snapwidget (użyty w wersji darmowej Sophie).

2. Dodatkowe wyróżnienia gadżetów i posta

W szablonie na Bloggera (Blogspota) Sophie PREMIUM możesz nadać indywidualny styl dla jednego gadżetu obok slidera. Może to być "Obserwuj przez e-mail", ale możesz też przenieść tam gadżet "O mnie" (byle bez zdjęcia i z niewielką ilością tekstu). Nad stopką, podobnie jak w szablonie Victoria PREMIUM, przygotowałam specjalną sekcję, która pozwala Ci wyróżnić gadżet "Popularne posty". Dodatkowe wyróżnienie otrzymał też pierwszy post (pozostałe układają się w pionowe kafelki).

3. Poprawki SEO i dodatkowe strony

Tradycyjnie, Sophie PREMIUM otrzymała kilka poprawek w kodzie korzystnie wpływających na SEO - dzięki temu motyw ten będzie wspierał Twoje działania i lepiej pozycjonował stronę. Nie zabrakło też stylizowanego wyglądu stron "Nie znaleziono wyników wyszukiwania" oraz błędu 404 - każda z nich wyposażona została w pasek wyszukiwania i przycisk powrotu do strony głównej, dzięki czemu czytelnik ma możliwość dalszego eksplorowania Twojej strony od razu i nie musi uciekać dalej, gdyż nie zobaczy pustej strony (jak w przypadku domyślnych szablonów Bloggera).

4. Dodatkowe animacje i efekty

To jest ta część szablonu, która robi największe "WOW" i dodaje stronie dynamizmu. Menu blokuje się przy przewijaniu strony na samej jej górze, dzięki czemu jest dostępne cały czas, podobnie blokuje się kolumna boczna. Scrollując stronę, kolejne elementy pojawiają się z animacją - najlepiej zobaczyć to na podglądzie na żywo. Dodatkowe animacje otrzymały też slider postów i wyróżnione "Popularne posty" - możesz je zobaczyć po najechaniu myszką.

Szablon na Bloggera Sophie PREMIUM - pełna lista funkcji

✔ Slider postów z oryginalną animacją po najechaniu
✔ Pasek górny z social ikonkami, ikoną wyszukiwarki i menu
✔ Niestandardowy okienko wyszukiwania (pop-up)
✔ Menu w formie rozwijanej listy z animacją po najechaniu i piękną wersją mobilną
✔ Gadżet "Podobne posty" - pod treścią posta
✔ Niestandardowy gadżet "O mnie"
✔ Wyróżniony gadżet Obserwuj przez e-mail obok slidera - możesz nadać mu odrębny styl!
✔ Wyróżniony gadżet Popularne Posty w specjalnej sekcji nad kolumnami w stopce
✔ Przycisk "to the top"
✔ Niestandardowy gadżet Instagrama z animacją
✔ Niestandardowy wygląd strony "Nie znaleziono wyników wyszukiwania" - z dodatkowym paskiem wyszukiwania
✔ Niestandardowy wygląd strony błędu 404 - z dodatkowym paskiem wyszukiwania
✔ Menu "sticky" - widoczne cały czas podczas scrollowania strony
✔ Kolumna boczna blokująca się przy przewijaniu strony
✔ Poprawki kodu wpływające korzystnie na SEO
✔ Animacje po załadowaniu i podczas scrollowania strony!
✔ Pełna funkcjonalność i responsywność - prezentuje się pięknie na wszystkich przeglądarkach i urządzeniach mobilnych!
✔ Rozbudowany Projektant motywów Bloggera - możesz zmienić wszystkie kolory i czcionki bez znajomości HTML!
✔ Ikony udostępniania pod postami (na stronie posta)
✔ Ładny wygląd stopki posta (po otwarciu)
✔ Ładny wygląd komentarzy (z przyciskami)
✔ Niestandardowe okienko cookies (informacja o ciasteczkach)
✔ Styl dla gadżetów: Strony, Obserwuj przez e-mail, Popularne posty, Polecany post, Wyszukiwarka, Etykiety, Lista linków oraz Archiwum (w formie listy)
✔ Gadżet z logo i social ikonami (w stopce)
✔ Automatyczne zwijanie postów
✔ Automatyczne okładki postów

Co możesz zmienić w Sophie PREMIUM za pomocą Projektanta?

Projektant motywów Bloggera zaprojektowałam tak, aby nie istniał żaden element, którego czcionki/kolorów nie możesz dostosować - możesz całkowicie zmienić kolorystykę w tym motywie i to bez znajomości kodowania!

Możesz zmienić:

◆ wszystkie kolory: buttonów, tekstu, linków, teł i obramowań różnych elementów,
◆ rodzaje i rozmiary czcionek, ich styl (pogrubienie/kursywa).

Ponadto, możesz:

◆ dodawać lub usuwać gadżety w dwóch przestrzeniach - w kolumnie bocznej i 3 kolumnach w stopce,
◆ dodać swoje własne logo (obraz w nagłówku) lub zbudować nagłówek z użyciem tytułu i podtytułu w gadżecie Nagłówek,
◆ zmienić liczbę postów wyświetlanych w gadżecie Instagrama i sliderze postów.

Poniżej Sophie w zupełnie innej odsłonie kolorystycznej - wszystkie zmiany dokonane zostały wyłącznie za pomocą Projektanta! Są to tylko niektóre zmiany, które "przeklikałam" na szybko, aby uzyskać wersję podglądową w innych kolorach. W rzeczywistości możesz zmienić dużo więcej!

Szablon na Bloggera Sophie - wymagania techniczne

Obrazy wstawiaj do posta w oryginalnym rozmiarze! Zobacz w instrukcji szablonu, jak to zrobić.
Minimalna szerokość obrazów w postach to 880px.
➤ Wysokość nie ma znaczenia - możesz wstawiać obrazy zarówno pionowe, jak i poziome.
➤ Obrazy szersze niż 880px zostaną automatycznie zeskalowane (nie musisz ręcznie zmieniać ich rozmiaru przed załadowaniem).
➤ Wymagane przynajmniej 1 zdjęcie na post.
➤ Minimalna liczba znaków w poście: 350.
Musisz używać na blogu etykiet w postach, aby gadżety slider postów i podobne posty działały poprawnie.

Dodatkowe informacje

➤ Szablon stworzony tylko dla Bloggera - nie da się go wykorzystać na innych platformach, nie zadziała na Wordpressie.
➤ Szerokość kolumn jest stała.
➤ Obrazy, tekst, logo nie są sprzedawane razem z szablonem.
➤ Po zakupie otrzymasz spakowany plik w formacie .RAR. Potrzebujesz programu (np. WinRAR, 7zip), aby rozpakować ten plik. Po rozpakowaniu zobaczysz instrukcję i wszystkie niezbędne pliki :)

Instalacja

Do szablonu dołączam pełną dokumentację - instrukcję instalacji krok po kroku, wraz z poradami, wskazówkami, więc bez problemu go zainstalujesz u siebie i dostosujesz :) A wszystko to po polsku - jeśli do tej pory męczyłaś się z instalacją zagranicznych motywów i ich instrukcjami napisanymi "niby po angielsku", niezrozumiałymi dla Ciebie, to instalacja tego motywu będzie dla Ciebie przyjemnością!

Licencja

Sophie w wersji PREMIUM dostępna jest na licencji niewyłącznej, w ramach której możesz wykorzystać motyw na dowolnej ilości swoich blogów (zarówno do użytku personalnego, jak i komercyjnego). Możesz modyfikować szablon na własny użytek (z wyjątkiem usuwania informacji o autorze szablonu).

Zabronione jest:
◆ modyfikowanie, kopiowanie całego szablonu lub części jego kodu w celu stworzenia nowego szablonu i udostępniania go osobom trzecim zarówno bezpłatnie, jak i jako produkt płatny,
usuwanie informacji o autorze ze stopki szablonu i sugerowanie, że jest się jego autorem - szablon jest zabezpieczony, jeśli usuniesz informację o autorze ze stopki Twoja strona przestanie działać, chyba że zainstalujesz szablon z oryginalną wersją stopki ponownie - proszę, szanuj moje prawa jako autora,
udostępnianie szablonu osobom trzecim i umieszczanie go na innych stronach, chmurach itp. z możliwością pobrania go.

Wsparcie techniczne

◆ Darmowe szablony nie obejmują mojego, indywidualnego wsparcia technicznego. Szablon instalujesz samodzielnie w oparciu o instrukcję do niego dołączoną - nie oferuję instalacji.
◆ Jeśli masz pytania techniczne odnośnie instalacji tego szablonu, nie wysyłaj ich mailem. Zostaw je proszę w komentarzu pod postem z szablonem lub dołącz do grupy na Facebooku - tam zawsze będę odpowiadać indywidualnie i zdecydowanie najszybciej! Dzięki temu moje odpowiedzi będą służyć też innym :)

Masz pytania? Super! Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Sprawdź FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania - być może znajdziesz tam odpowiedź! Jeśli nie, śmiało pytaj na: kontakt@brandandblogger.pl

No i najważniejsze...

Koniecznie daj mi znać, co myślisz o tym szablonie, a jeśli zdecydujesz się go nabyć - pochwal się efektem! Możesz mnie też oznaczyć na Instagramie - wszystkie formy mile widziane ❤

https://www.facebook.com/groups/1164212707082296/

1 komentarz:

 1. Piękny szablon, czegoś takiego szukam, tylko martwi mnie szerokość zdjęć - od kilku lat zamieszczam zdjęcia o szerokości 640px, wcześniej bywały najczęściej węższe, byle jak przycinane. Czy one się załadują?

  OdpowiedzUsuń