// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Amber
Zobacz
Naomi
Zobacz
Stella
Zobacz
Sarah
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Wersję darmową szablonu na Bloggera Sophie przedstawiałam w poprzednim poście, najwyższa pora pokazać Ci, co oferuje wersja premium! Standardowo zadbałam o to, żeby niczego mu nie zabrakło, dlatego szablon sprawdzi się idealnie osobom wymagającym! Być może będzie to szablon idealny dla Ciebie? Jeśli myślisz o zmianie to zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z nim!

Szablon na Bloggera (Blogspota) Sophie PREMIUM - czym się różni od wersji darmowej?

Wersja premium zawiera wszystko to, co wersja darmowa Sophie, a do tego sporo dodatkowych opcji, które postaram się opisać możliwie jak najkrócej :)

1. Dodatkowe gadżety

Sophie PREMIUM to przede wszystkim sporo dodatkowych gadżetów: slider postów oparty na etykiecie (możesz sama zdecydować, z której konkretnie kategorii ma on wyświetlać posty) - nowością jest jego ciekawa animacja po najechaniu, gadżet "Podobne posty" (oparty również na etykietach) - umieszczony zaraz pod treścią posta, poleca Twoim czytelnikom wpisy o podobnej tematyce. Do tego: niestandardowe okienko wyszukiwania pop-up (wystarczy kliknąć lupkę w pasku górnym z social ikonkami), menu w formie rozwijanej listy (z animacją po najechaniu), gadżet "O mnie" z social ikonkami i możliwością dodania swojego zdjęcia oraz ulepszony gadżet Instagrama, który przenosi się bezpośrednio do Twojego IG, bez przekierowań, jak to ma miejsce w przypadku darmowego gadżetu Instagrama np. od Snapwidget (użyty w wersji darmowej Sophie).

2. Dodatkowe wyróżnienia gadżetów i posta

W szablonie na Bloggera (Blogspota) Sophie PREMIUM możesz nadać indywidualny styl dla jednego gadżetu obok slidera. Może to być "Obserwuj przez e-mail", ale możesz też przenieść tam gadżet "O mnie" (byle bez zdjęcia i z niewielką ilością tekstu). Nad stopką, podobnie jak w szablonie Victoria PREMIUM, przygotowałam specjalną sekcję, która pozwala Ci wyróżnić gadżet "Popularne posty". Dodatkowe wyróżnienie otrzymał też pierwszy post (pozostałe układają się w pionowe kafelki).

3. Poprawki SEO i dodatkowe strony

Tradycyjnie, Sophie PREMIUM otrzymała kilka poprawek w kodzie korzystnie wpływających na SEO - dzięki temu motyw ten będzie wspierał Twoje działania i lepiej pozycjonował stronę. Nie zabrakło też stylizowanego wyglądu stron "Nie znaleziono wyników wyszukiwania" oraz błędu 404 - każda z nich wyposażona została w pasek wyszukiwania i przycisk powrotu do strony głównej, dzięki czemu czytelnik ma możliwość dalszego eksplorowania Twojej strony od razu i nie musi uciekać dalej, gdyż nie zobaczy pustej strony (jak w przypadku domyślnych szablonów Bloggera).

4. Dodatkowe animacje i efekty

To jest ta część szablonu, która robi największe "WOW" i dodaje stronie dynamizmu. Menu blokuje się przy przewijaniu strony na samej jej górze, dzięki czemu jest dostępne cały czas, podobnie blokuje się kolumna boczna. Scrollując stronę, kolejne elementy pojawiają się z animacją - najlepiej zobaczyć to na podglądzie na żywo. Dodatkowe animacje otrzymały też slider postów i wyróżnione "Popularne posty" - możesz je zobaczyć po najechaniu myszką.

Szablon na Bloggera Sophie PREMIUM - pełna lista funkcji

✔ Slider postów z oryginalną animacją po najechaniu
✔ Pasek górny z social ikonkami, ikoną wyszukiwarki i menu
✔ Niestandardowy okienko wyszukiwania (pop-up)
✔ Menu w formie rozwijanej listy z animacją po najechaniu i piękną wersją mobilną
✔ Gadżet "Podobne posty" - pod treścią posta
✔ Niestandardowy gadżet "O mnie"
✔ Wyróżniony gadżet Obserwuj przez e-mail obok slidera - możesz nadać mu odrębny styl!
✔ Wyróżniony gadżet Popularne Posty w specjalnej sekcji nad kolumnami w stopce
✔ Przycisk "to the top"
✔ Niestandardowy gadżet Instagrama z animacją
✔ Niestandardowy wygląd strony "Nie znaleziono wyników wyszukiwania" - z dodatkowym paskiem wyszukiwania
✔ Niestandardowy wygląd strony błędu 404 - z dodatkowym paskiem wyszukiwania
✔ Menu "sticky" - widoczne cały czas podczas scrollowania strony
✔ Kolumna boczna blokująca się przy przewijaniu strony
✔ Poprawki kodu wpływające korzystnie na SEO
✔ Animacje po załadowaniu i podczas scrollowania strony!
✔ Pełna funkcjonalność i responsywność - prezentuje się pięknie na wszystkich przeglądarkach i urządzeniach mobilnych!
✔ Rozbudowany Projektant motywów Bloggera - możesz zmienić wszystkie kolory i czcionki bez znajomości HTML!
✔ Ikony udostępniania pod postami (na stronie posta)
✔ Ładny wygląd stopki posta (po otwarciu)
✔ Ładny wygląd komentarzy (z przyciskami)
✔ Niestandardowe okienko cookies (informacja o ciasteczkach)
✔ Styl dla gadżetów: Strony, Obserwuj przez e-mail, Popularne posty, Polecany post, Wyszukiwarka, Etykiety, Lista linków oraz Archiwum (w formie listy)
✔ Gadżet z logo i social ikonami (w stopce)
✔ Automatyczne zwijanie postów
✔ Automatyczne okładki postów

Co możesz zmienić w Sophie PREMIUM za pomocą Projektanta?

Projektant motywów Bloggera zaprojektowałam tak, aby nie istniał żaden element, którego czcionki/kolorów nie możesz dostosować - możesz całkowicie zmienić kolorystykę w tym motywie i to bez znajomości kodowania!

Możesz zmienić:

◆ wszystkie kolory: buttonów, tekstu, linków, teł i obramowań różnych elementów,
◆ rodzaje i rozmiary czcionek, ich styl (pogrubienie/kursywa).

Ponadto, możesz:

◆ dodawać lub usuwać gadżety w dwóch przestrzeniach - w kolumnie bocznej i 3 kolumnach w stopce,
◆ dodać swoje własne logo (obraz w nagłówku) lub zbudować nagłówek z użyciem tytułu i podtytułu w gadżecie Nagłówek,
◆ zmienić liczbę postów wyświetlanych w gadżecie Instagrama i sliderze postów.

Poniżej Sophie w zupełnie innej odsłonie kolorystycznej - wszystkie zmiany dokonane zostały wyłącznie za pomocą Projektanta! Są to tylko niektóre zmiany, które "przeklikałam" na szybko, aby uzyskać wersję podglądową w innych kolorach. W rzeczywistości możesz zmienić dużo więcej!

Szablon na Bloggera Sophie - wymagania techniczne

Obrazy wstawiaj do posta w oryginalnym rozmiarze! Zobacz w instrukcji szablonu, jak to zrobić.
Minimalna szerokość obrazów w postach to 880px.
➤ Wysokość nie ma znaczenia - możesz wstawiać obrazy zarówno pionowe, jak i poziome.
➤ Obrazy szersze niż 880px zostaną automatycznie zeskalowane (nie musisz ręcznie zmieniać ich rozmiaru przed załadowaniem).
➤ Wymagane przynajmniej 1 zdjęcie na post.
➤ Minimalna liczba znaków w poście: 350.
Musisz używać na blogu etykiet w postach, aby gadżety slider postów i podobne posty działały poprawnie.

Dodatkowe informacje

➤ Szablon stworzony tylko dla Bloggera - nie da się go wykorzystać na innych platformach, nie zadziała na Wordpressie.
➤ Szerokość kolumn jest stała.
➤ Obrazy, tekst, logo nie są sprzedawane razem z szablonem.
➤ Po zakupie otrzymasz spakowany plik w formacie .RAR. Potrzebujesz programu (np. WinRAR, 7zip), aby rozpakować ten plik. Po rozpakowaniu zobaczysz instrukcję i wszystkie niezbędne pliki :)

Instalacja

Do szablonu dołączam pełną dokumentację - instrukcję instalacji krok po kroku, wraz z poradami, wskazówkami, więc bez problemu go zainstalujesz u siebie i dostosujesz :) A wszystko to po polsku - jeśli do tej pory męczyłaś się z instalacją zagranicznych motywów i ich instrukcjami napisanymi "niby po angielsku", niezrozumiałymi dla Ciebie, to instalacja tego motywu będzie dla Ciebie przyjemnością!

Licencja

Sophie w wersji PREMIUM dostępna jest na licencji niewyłącznej, w ramach której możesz wykorzystać motyw na dowolnej ilości swoich blogów (zarówno do użytku personalnego, jak i komercyjnego). Możesz modyfikować szablon na własny użytek (z wyjątkiem usuwania informacji o autorze szablonu).

Zabronione jest:
◆ modyfikowanie, kopiowanie całego szablonu lub części jego kodu w celu stworzenia nowego szablonu i udostępniania go osobom trzecim zarówno bezpłatnie, jak i jako produkt płatny,
usuwanie informacji o autorze ze stopki szablonu i sugerowanie, że jest się jego autorem - szablon jest zabezpieczony, jeśli usuniesz informację o autorze ze stopki Twoja strona przestanie działać, chyba że zainstalujesz szablon z oryginalną wersją stopki ponownie - proszę, szanuj moje prawa jako autora,
udostępnianie szablonu osobom trzecim i umieszczanie go na innych stronach, chmurach itp. z możliwością pobrania go.

Wsparcie techniczne

◆ Darmowe szablony nie obejmują mojego, indywidualnego wsparcia technicznego. Szablon instalujesz samodzielnie w oparciu o instrukcję do niego dołączoną - nie oferuję instalacji.
◆ Jeśli masz pytania techniczne odnośnie instalacji tego szablonu, nie wysyłaj ich mailem. Zostaw je proszę w komentarzu pod postem z szablonem lub dołącz do grupy na Facebooku - tam zawsze będę odpowiadać indywidualnie i zdecydowanie najszybciej! Dzięki temu moje odpowiedzi będą służyć też innym :)

Masz pytania? Super! Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Sprawdź FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania - być może znajdziesz tam odpowiedź! Jeśli nie, śmiało pytaj na: kontakt@brandandblogger.pl

No i najważniejsze...

Koniecznie daj mi znać, co myślisz o tym szablonie, a jeśli zdecydujesz się go nabyć - pochwal się efektem! Możesz mnie też oznaczyć na Instagramie - wszystkie formy mile widziane ❤

https://www.facebook.com/groups/1164212707082296/

1 komentarz:

 1. Piękny szablon, czegoś takiego szukam, tylko martwi mnie szerokość zdjęć - od kilku lat zamieszczam zdjęcia o szerokości 640px, wcześniej bywały najczęściej węższe, byle jak przycinane. Czy one się załadują?

  OdpowiedzUsuń