// //]]>
Czy to brzmi Ci znajomo...?
 • Dopiero zaczynasz i Blogger jest dla Ciebie idealnym i najprostszym rozwiązaniem? A może już na nim działasz, ale wciąż zamartwiasz się, że Twój blog lub Twoja marka nie wygląda profesjonalnie?
 • Regularnie czujesz presję, że "musisz przenieść się na Wordpress", bo bez tego profesjonalnie nie będzie, choć znasz już Bloggera i najchętniej byś przy nim została?
 • Nieustannie masz problem z tworzeniem pięknych grafik na media społecznościowe - spędzasz nad tym sporo czasu, ale efekt końcowy nigdy Cię nie zadowala?
Możesz to zmienić!
Brand & Blogger
Kim jestem? Na imię mi Julia i w ramach Brand & Blogger prowadzę bloga dotyczącego porad głównie na Bloggera, tworzę szablony na Bloggera i grafiki na social media. Udowodnię, że nie musisz się nigdzie przenosić, jeśli nie chcesz, a Wordpress to nie jedyna słuszna droga. Pokażę Ci, że możesz mieć piękną, profesjonalną stronę na Bloggerze. Pomogę Ci oszczędzić Twój czas i dam rozwiązania, dzięki którym szybko możesz mieć pięknie oprawione media społecznościowe.
Ty też możesz oczarować swoich odbiorców piękną stroną i marką, nawet działając na Bloggerze! I to jest misją Brand & Blogger. Moją misją.
Cheryl
Zobacz
Ophelia
Zobacz
Amber
Zobacz
Naomi
Zobacz
Stella
Zobacz
Sarah
Zobacz
Evelyn
Zobacz
Penelope
Zobacz
Primrose
Zobacz
Victoria
Zobacz
Sophie
Zobacz
Adaline
Zobacz
Adaline Dark
Zobacz
Zobacz wszystkie
 • #1
  na bloggera
  W pełni responsywne, eleganckie, kobiece, poprawiające SEO, wykonane z dbałością o szczegóły - kupujesz jakość premium, która działa ♡
  Zobacz szablony
 • #2
  media
  Wysokiej jakości szablony social media, pasujące kolorami do szablonów na Bloggera, łatwe w obsłudze - wystarczy aplikacja Canvy w telefonie! ♡
  Szablony SM
 • #3
  na facebooku
  Masz pytania dotyczące Bloggera? Dołącz do grupy na Facebooku, gdzie spotkasz ludzi blogujących na Bloggerze i uzyskasz odpowiedzi ♡
  Dołącz do grupy

Myślałaś o zmianie szablonu na swojej stronie lub blogu? Jeśli tak, to przygotowałam dla Ciebie darmowy szablon na Bloggera (Blogspota), który może Cię zainteresować! Przedstawiam Ci Victorię - propozycję przejrzysta, dość minimalistyczną, ale jednocześnie prezentującą wiele efektów, które subtelnie dodają jej "pazura". Zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z tym motywem!

Darmowy szablon na Bloggera Victoria - najważniejsze funkcje

W wersji domyślnej paleta kolorystyczna to odcienie szarości, czerń i kobiecy, malinowy róż, jednak wszystkie kolory wraz z czcionkami, każdego elementu z osobna, możesz zmienić w Projektancie szablonu Bloggera (tak, jak w standardowym szablonie Bloggera: Motyw > Dostosuj > Zaawansowane) - nie musisz znać się na kodowaniu, poradzisz sobie używając tylko i wyłącznie Projektanta :) 

Szablon jest w pełni responsywny, czyli wyświetla się na wszystkich urządzeniach mobilnych poprawnie i jest czytelny. Jak widać, na stronie głównej posty wyświetlają się w postaci półkafelek, z pierwszym obrazem w poście jako jego okładką. Cała "kafelka" powstaje automatycznie (łącznie ze skracaniem posta), więc nie musisz dodawać przycisku "Czytaj więcej" ręcznie. Po przejściu na stronę posta szablon ma ciekawy pager "starszy post / nowszy post" (pod treścią posta), a także wyróżnione pola etykiet i przycisków udostępniania. Przygotowałam też ładny wygląd dla cytatów (każdy dodany przez Ciebie cytat będzie tak wyglądał) oraz komentarzy - przyciski w takim stylu wyglądają zdecydowanie bardziej zachęcająco do pozostawienia po sobie śladu na blogu :)

Gadżety możesz dodawać do kolumny bocznej oraz do 3 kolumn w stopce. Na słowo komentarza zasługuje również gadżet Etykiety. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy lubią mieć na stronie głównej kilkadziesiąt i więcej etykiet w tym widgecie, więc przewidziałam taką ewentualność w szablonie, szczegóły znajdziesz w instrukcji ;)

Darmowy motyw na Bloggera Victoria - co zawiera?

✔ Gadżet Strony (menu)
✔ Gadżet Obserwuj przez e-mail
✔ Gadżet Popularne posty
✔ Gadżet Polecany post
✔ Ikony udostępniania pod postami
✔ Ładny wygląd stopki posta (po otwarciu)
✔ Ładny wygląd komentarzy (z przyciskami)
✔ Niestandardowe okienko cookies (informacja o ciasteczkach)
✔ Gadżet Wyszukiwarka
✔ Gadżet Etykiety
✔ Gadżet Instagrama
✔ Gadżet z logo i social ikonami (w stopce)
✔ Archiwum w formie listy
✔ Automatyczne zwijanie postów
✔ Automatyczne okładki postów
✔ Pełna funkcjonalność i responsywność - prezentuje się pięknie na wszystkich przeglądarkach i urządzeniach mobilnych!
✔ Rozbudowany Projektant motywów Bloggera - możesz zmienić wszystkie kolory i czcionki bez znajomości HTML!

Co możesz zmienić w darmowym szablonie Victoria za pomocą Projektanta?

Projektant motywów Bloggera w szablonie Victoria został zaprojektowany tak, aby nie istniał żaden element, którego czcionki/kolorów nie możesz dostosować. Dlatego, bez znajomości kodowania, używając tylko Projektanta, możesz zmienić:
◆ wszystkie kolory: buttonów, tekstu, linków, teł i obramowań różnych elementów,
◆ rodzaje i rozmiary czcionek, ich styl (pogrubienie/kursywa).

Ponadto, w darmowym szablonie Victoria możesz:
◆ dodawać lub usuwać gadżety w dwóch przestrzeniach - w kolumnie bocznej i 3 kolumnach w stopce,
◆ dodać swoje własne logo (obraz w nagłówku) lub zbudować nagłówek z użyciem tytułu i podtytułu w gadżecie Nagłówek,
◆ zmienić liczbę postów wyświetlanych w gadżecie Instagrama.

Szablon na Bloggera Victoria - wymagania techniczne

Obrazy wstawiaj do posta w oryginalnym rozmiarze! Zobacz w instrukcji szablonu, jak to zrobić.
Minimalna szerokość obrazów w postach to 840px.
➤ Wysokość nie ma znaczenia - możesz wstawiać obrazy zarówno pionowe, jak i poziome.
➤ Obrazy szersze niż 840px zostaną automatycznie zeskalowane (nie musisz ręcznie zmieniać ich rozmiaru przed załadowaniem).
➤ Wymagane przynajmniej 1 zdjęcie na post.
➤ Minimalna liczba znaków w poście: 350.

Instalacja

Do szablonu dołączam pełną dokumentację - instrukcję instalacji krok po kroku, wraz z poradami, wskazówkami, więc bez problemu go zainstalujesz u siebie i dostosujesz :) A wszystko to po polsku - jeśli do tej pory męczyłaś się z instalacją zagranicznych motywów i ich instrukcjami napisanymi "niby po angielsku", niezrozumiałymi dla Ciebie, to instalacja tego motywu będzie dla Ciebie przyjemnością!

A jeśli to dla Ciebie za mało...

... to mam dla Ciebie wersję PREMIUM szablonu Victoria, wraz z którą otrzymujesz dodatkowe gadżety: slider postów, rozwijane menu (z piękną wersją mobilną), podobne posty (wyświetlane zaraz pod treścią posta), lepszy gadżet Instagrama, a do tego liczne animacje, efekty i poprawki pod kątem SEO. Możesz też sprawdzić pozostałe szablony premium, które dla Ciebie przygotowałam.

Licencja

Darmowy szablon Victoria otrzymujesz na licencji niewyłącznej, w ramach której możesz go wykorzystać na dowolnej ilości swoich blogów (zarówno do użytku personalnego, jak i komercyjnego). Możesz modyfikować szablon na własny użytek (z wyjątkiem usuwania informacji o autorze szablonu).

Zabronione jest:
◆ modyfikowanie, kopiowanie całego szablonu lub części jego kodu w celu stworzenia nowego szablonu i udostępniania go osobom trzecim zarówno bezpłatnie, jak i jako produkt płatny,
usuwanie informacji o autorze ze stopki szablonu i sugerowanie, że jest się jego autorem - szablon jest zabezpieczony, jeśli usuniesz informację o autorze ze stopki Twoja strona przestanie działać, chyba że zainstalujesz szablon z oryginalną wersją stopki ponownie - proszę, szanuj moje prawa jako autora,
udostępnianie szablonu osobom trzecim i umieszczanie go na innych stronach, chmurach itp. z możliwością pobrania go.

Wsparcie techniczne

◆ Darmowe szablony nie obejmują mojego, indywidualnego wsparcia technicznego. Szablon instalujesz samodzielnie w oparciu o instrukcję do niego dołączoną - nie oferuję instalacji.
◆ Jeśli masz pytania techniczne odnośnie instalacji tego szablonu, nie wysyłaj ich mailem. Zostaw je proszę w komentarzu pod postem z szablonem lub dołącz do grupy na Facebooku, gdzie odpowiadam indywidualnie i najszybciej! Dzięki temu moje odpowiedzi będą służyć też innym :)

https://www.facebook.com/groups/1164212707082296/

No i najważniejsze...

Ucieszę się ogromnie, jeśli dasz mi znać, czy szablon Ci się podoba i pochwalisz się, jak wygląda u Ciebie na blogu! Możesz mnie też oznaczyć na Instagramie - wszystkie formy mile widziane ❤

10 komentarzy:

 1. Witam, Obojętnie jakiego użyje darmowego szablonu pod postem (jeśli jest mała ilość wpisanego tekstu na końcu pojawia się zapis:
  "createOnlySummary("summary3793730019829750534"....(różny ciąg cyfr).
  Jak rozwiązać ten problem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   można to zmienić, ale w kodzie szablonu. Wystarczy przejść do Motyw > Edytuj HTML. Klikamy gdziekolwiek w kod, CTRL+F i na pasku, który się pojawi, wklejamy ten fragment:

   posts_summary = 350

   Po wyszukaniu należy zmniejszyć liczbę 350 na mniejszą (tyle, ile się używa zwykle znaków w poście). Zapisujemy zmiany i gotowe! 😁

   Usuń
 2. Działa !
  Zmiana parametru posts_summary = 350 na posts_summary = 220 w moim przypadku rozwiązała problem.
  Ogromne dzięki za bardzo szybką pomoc.

  Mój kolejny problem jest w wyświetlaniem zdjęć.
  Jeśli na blogu uruchomię funkcję "Pokaż obrazy w widoku Lightbox: TAK" to na stronach, gdzie znajdują się obrazy i z chwilą kliknięcia na dany obraz uruchamia się widok Lightbox.
  Wtedy cała strona się rozsypuje. Widać zdjęcia i elementy strony, warstwy nakładają się na siebie.

  Jeśli wyłączę ten widok to wtedy wszystko działa poprawnie, ale można przeglądać zdjęcia pojedynczo (trzeba kliknąć na zdjęcie i potem je zamknąć, aby uruchomić kolejne).

  Czy można jakoś temu zaradzić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   jasne, pewnie, że się da :) Można włączyć Lightbox (ustawić na "TAK"), następnie przejść do Motyw > Dostosuj > Zaawansowane > Dodaj arkusz CSS. Następnie należy wkleić następujący kod do okienka (jeśli okienko po wyświetleniu się nie jest puste, to kod wkleić na samym końcu zawartości):


   .content, .main-columns, .footer-outer, .copyright-box {
   z-index: 9 !important;
   }

   Następnie zapisać zmiany, wybierając Zastosuj do bloga. I powinno być OK :) Testowane na blogu z szablonem, działa. Poprawka ta zostanie wkrótce dodana do wszystkich szablonów darmowych.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. OMG ! To działa ! Jejku jaka radość. Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc. Myślałem, że nie będzie możliwości naprawić ten (dla mnie) problem.
  Teraz galeria w trybie Lightbox wyświetla się poprawnie.

  Co ciekawe: jak wkleiłem ten kod do nowego stylu to okno "Zastosuj do bloga" nie było aktywne. Musiałem cokolwiek wpisać z klawiatury i wtedy przycisk stał się aktywny.

  Bardzo dziękuję ! Powoli zastanawiam się nad wersją płatną.
  Motyw jest przepiękny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, bardzo się cieszę! :) Nie miała prawo nie działać, znam Bloggera jak własną kieszeń 😅

   Hahaha, prawda! Zapomniałam o tym wspomnieć! Kiedyś miałam taką gotową formułkę dla Klientów, którą dodawałam po informacji o wklejeniu kodu: "następnie wcisnąć spację, żeby przycisk był aktywny". Blogger tak ma odkąd pamiętam z tym okienkiem i przyciskiem :) I tak jak tą formułkę: "jeśli okienko po wyświetleniu się nie jest puste, to kod wkleić na samym końcu zawartości" dodałam w komentarzu z automatu, tak o tej jednej zapomniałam, a faktycznie to często początkujących zbijało z tropu, że przycisk "Zastosuj" po wklejeniu kodu nie działa, nie da się kliknąć 😅 Z rozpędu, w biegu już o tych wszystkich formułkach czasami zapominam, bo dla mnie to już jak oddychanie - lecę w pełnym automacie 😅

   Bardzo się cieszę, że motyw aż tak się spodobał! Postaram się, aby kolejne również spełniały oczekiwania i oczywiście zapraszam częściej :)

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 4. Witam. Chciałabym się zapytać, jaka czcionka została zastosowana w nagłówku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! :) Czcionka w obrazie nagłówka (logo) to Karl Geoff :)

   Usuń
 5. Witam,
  Mam kolejny problem i zastanawiam się czy nie wynika on z tego, że google zaktualizowało interfejs bloggera.
  Wszystkie posty, które wprowadzam mimo ustawienia w edytorze (graficznym, bez edycji kodu) wyrównania tekstu i wstawianych obrazów do środka, po opublikowaniu są wyrównane do lewej strony.
  Czy jest na to jakaś metoda, aby wymusić w edytorze wyrównanie inne niż do lewej strony ?

  Dziękuję za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie,

   z nową wersją Bloggera są obecnie 2 problemy, które sprawiają, że wersja nie podoba mi się i wciąż jej nie używam:

   1. Wciąż ma MNÓSTWO błędów, dlatego mimo ustawiania różnych rzeczy w tym edytorze ustawienia nie zapisują się (ostatnio spotkałam się nawet z tym, że zmiana ustawień ogólnych bloga w panelu "Ustawienia" w nowej wersji nie zapisywała się i konieczne było przełączenie do starszej wersji, żeby zapisać zmiany). To właśnie może być przyczyną braku wyśrodkowania (widzę w ostatnim Pana wpisie baaaaardzo wiele elementów, które w ogóle nie mają nadanego wyśrodkowania).
   2. W obecnej formie, tak rozbudowany (i do tego niedziałający) edytor skutkuje dodawaniem mnóstwa niepotrzebnego kodu HTML do treści postów. W efekcie użytkownicy nieznający HTML'a, którzy naklikają w edytorze zbyt wiele razy nie mają nawet pojęcia, jakie zmiany zostają im w treści postów na zawsze. Ostatnio widziałam jeden post, wyklikany w nowej wersji przez jedną z moich Klientek i aż złapałam się za głowę, ile tabel i innych różnych elementów potworzyła w poście zupełnie nieświadomie, a potem całość rozjechała jej się niesłychanie...

   Najpewniej będę tworzyć serię postów o nowej wersji Bloggera, ale na pewno nie stanie się to, dopóki stara (i przede wszystkim działająca poprawnie) wersja Bloggera jest dostępna i można do niej wrócić. Gdy już nie będzie dostępna stara wersja - wtedy prace nad nową wersją (która zdaje się jest wciąż przebudowywana przez Google, bo błędy jak były tak są i to coraz ciekawsze) wreszcie będą zakończone i będę mogła stworzyć jakieś poradniki, jak się w tym odnaleźć, aby swojej stronie niepotrzebnie nie zaszkodzić. Na chwilę obecną (gdy ta nowa wersja jest wciąż poprawiana i zmieniana) nie mogę się w żaden sposób odnieść do tego, jak się w niej poruszać.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń